Wybieramy broń bez zezwolenia

Wybieramy broń bez zezwolenia

25 lutego 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Liczba osób, które interesują się rekreacyjnym strzelectwem systematycznie się zwiększa. Kupienie broni palnej nie jest jednak proste, gdyż wcześniej należy przejść szereg badań i testów psychologicznych, aby uzyskać zezwolenie. Osoby, które takiego zezwolenia nie uzyskają, mogą wybrać rozwiązanie alternatywne. Na rynku dostępne są wiatrówki bez zezwolenia.

Co wybrać: pistolet czy karabinek?

Wybór wiatrówek, które można kupić bez zezwolenia jest obecnie bardzo duży. Wiatrówki bez zezwolenia mogą mieć postać karabinu lub pistoletu. Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć to wybór typu wiatrówki. Wiatrówka gazowa to typ wiatrówki, który wybierany jest bardzo często. Klasyczna wiatrówka gazowa pistolet to idealny wybór, jeśli nie marzymy o tym, aby wcielić się w rolę strzelca wyborowego.

Wiatrówka gazowa pistolet pozwoli na oddanie strzałów na dystansie nie większym jak 20 m. Wiatrówka sprężynowa ma postać karabinu. Wiatrówka sprężynowa umożliwia oddanie strzału dopiero po naciągnięciu sprężyny, wymaga to użycia trochę siły. Sprężyna jest zwalania w chwili naciśnięcia spustu. Klasyczna wiatrówka sprężynowa ma łamaną lufę. Wiatrówki długie mają kolbę, dzięki którym można zająć dobrą pozycję do strzelania.

Krótka czy długa wiatrówka?

Wiatrówki krótkie typu pistolet nie są tak precyzyjne jak wiatrówki długie. Wiatrówki krótkie można za to przetransportować nie wzbudzając na ulicy sensacji. Wiatrówki krótkie są też lżejsze. Decyzja nie jest więc łatwa. Wszystkie jednak rodzaje to wiatrówki bez zezwolenia.