Nowe mieszkania to oszczędność

Nowe mieszkania to oszczędność

25 lutego 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Kupując mieszkanie na własność stajemy przed dylematem: kupić zupełnie nowe mieszkanie, lub sięgnąć po mieszkania, które już posiadało kilku właścicieli i które zostały zbudowane nawet kilkadziesiąt lat temu. Nowe mieszkania od dewelopera takie jak Fama Jeżyce mają zdecydowanie więcej zalet niż mieszkania w starych blokach.

Niższe koszty utrzymania

Nowe mieszkania Poznań muszą mieć etykietę energetyczną. Jeśli konstrukcja spełnia ten warunek, oznacza to znaczną oszczędność. Nowy właściciel mieszkania Poznań Jeżyce może być zatem pewien, że będzie to miało pozytywny wpływ na jego rachunek za ogrzewanie. Nowy budynek zawsze będzie bardziej energooszczędny niż stary dom, zwłaszcza jeśli chodzi o stary budynek mieszkalny, który nie był i nie będzie nawet izolowany.

Wysokość składek na fundusz remontowy może również znacznie różnić się w opłatach mieszkaniowych. Przy zakupie nowego mieszkania często nie jest możliwe dokładne określenie, ilu indywidualnych właścicieli wpłaci na fundusz remontowy w przyszłości. W przypadku starych domów wkład jest jednak wyższy niż w przypadku nowych budynków, ponieważ konieczne jest utworzenie rezerw na przyszłe naprawy lub spłatę starych pożyczek. Nowe mieszkania Poznań Sołacz są pod tym względem mniej kosztowne.

Stan techniczny budynku

Jest to bezpośrednio związane z wykryciem wad i stanem technicznym mieszkania. Jeśli nowy budynek zostanie dobrze wykonany, nie powinno być większych niedociągnięć w jego konstrukcji. Kiedy wkrada się błąd, stare mieszkanie ma jedną wielką zaletę – jest objęte gwarancją. Wszelkie braki można zgłaszać wobec dewelopera, co wynika z przepisów prawa. W starym mieszkaniu właściciel jest skazany na samodzielne usunięcie wszelkich usterek.