Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

8 grudnia 2017 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Wielu kierowców zastanawia się, jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Sposoby ochrony auta przed złodziejami mogą być różne. Jednym ze stosowanych przez kierowców rozwiązań jest mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Czy warto stosować tego typu blokady? Czy są skuteczne?

Skuteczność mechanicznych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą

Mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą uznawane jest przez specjalistów z branży motoryzacyjnej za jedno z najskuteczniejszych. Oczywiście nie każda tego typu blokada jest tak samo skuteczna. Wszystko zależy od konkretnego producenta i zastosowanych rozwiązań. Na rynku dostępne są jednak zabezpieczenia antykradzieżowe, których skuteczność oceniana jest aż na 99%. Niemal stuprocentowa skuteczność jest najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy warto chronić swoje auto przy pomocy blokad mechanicznych.

Wybierając najlepsze zabezpieczenie samochodu powinniśmy kierować się między innymi tym, czy dany produkt posiada stosowne certyfikaty wydane przez specjalistyczne ośrodki. Warto również wybierać blokady, które są rekomendowane na przykład przez firmy ubezpieczeniowe.

Rodzaje mechanicznych zabezpieczeń antykradzieżowych w samochodzie

Systemy antykradzieżowe w aucie są różne. Najpopularniejsze mechaniczne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą to:

  • blokady skrzyni biegów,
  • blokady kierownicy.

Ważne jest, aby blokada samochodowa była montowana w taki sposób, aby nie powodowała uszkodzenia auta. W przeciwnym wypadku nasz samochód może na przykład stracić gwarancję producenta.

Ochrona pojazdu przed kradzieżą od sprawdzonego producenta

Wybierając mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą sprawdzonej marki możemy być pewni, że będzie to rozwiązanie skuteczne. Blokada kierownicy lub skrzyni biegów to rozwiązanie, które może ochronić Twoje auto przed złodziejami.