Wiatrówka pistolet czy karabin?

Wiatrówka pistolet czy karabin?

12 marca 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje wiatrówek. Pierwsze to wiatrówki pistolet, drugie to wiatrówki karabinki. Którą warto kupić?

Cechy charakterystyczne obu typów wiatrówek

Wiatrówki długie czyli karabinki to doskonały wybór, gdy chcemy postrzelać na długi dystans. Wiatrówki długie warto kupić wtedy, gdy mamy w planach strzelanie do celu, który jest oddalony od nas o ponad 15 m. Wiatrówki długie są bardziej precyzyjne niż wiatrówki krótkie. Do tych pierwszych możemy też dokupić szereg dodatkowych akcesoriów.

Wiatrówki krótkie są idealne, gdy interesuje nas strzelanie na krótkim dystansie. Wiatrówki krótkie mają niewielkie rozmiary, łatwo można je schować nie tylko do kabury, ale także do plecaka czy torebki. Na zakupach powinniśmy pamiętać o tym, że lufy w wiatrówkach mogą być gładkie lub gwintowane.

Różne rodzaje wiatrówek

Wiatrówki, które obecnie dostępne są w sprzedaży przeznaczone są do stosowania z bardzo różnymi nabojami. Popularna wiatrówka gazowa wystrzeliwuje śrut za pomocą sprężonego powietrza. Wiatrówka gazowa nie powoduje odrzutu, to jej ogromny plus. Inny typ to wiatrówka sprężynowa. Wiatrówka sprężynowa to najczęściej wiatrówka karabinek. Wiatrówka sprężynowa jest najstarszym, cieszącym się dużą popularnością typem wiatrówek. Wiatrówka automatyczna umożliwia oddanie dużej ilości strzałów bez konieczności uzupełniania nabojów czy przeładowywania. Wiatrówki, które omówiliśmy to wiatrówki bez zezwolenia.

Wiatrówki bez zezwolenia to alternatywne rozwiązanie dla osób, które nie spełniają wymogów pozwalających na wydanie zezwolenia na broń.