Pochłaniacze do wilgoci skuteczną ochroną przed zawilgoceniem

Pochłaniacze do wilgoci skuteczną ochroną przed zawilgoceniem

10 stycznia 2023 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Nadmierna wilgoć to zjawisko, które może uszkodzić wiele rozmaitych wyrobów. Objawia się ona między innymi rdzą i nalotem pleśni. Z wilgocią w opakowaniach można sobie dzisiaj skutecznie poradzić. Najlepszym sposobem są pochłaniacz do wilgoci.

W jakich branżach można wykorzystywać pochłaniacze do wilgoci?

Branż, w których pochłaniacze wilgoci mogą być stosowane jest naprawdę wiele. Po pochłaniacze wilgoci sięgają zakłady przemysłu spożywczego, motoryzacyjnego, lotniczego i elektronicznego. Pochłaniacz do wilgoci przydaje się również w zakładach produkujących odzież i obuwie. Pochłaniacz do wilgoci sprawdza się też w przemyśle obronnym oraz w transporcie kontenerowym, czyli drogą morską. Na rynku dostępne są pochłaniacze wilgoci w bardzo różnej formie. Można zakupić pochłaniacz wilgoci w formie saszetek, sypkiego granulatu albo kapsułek.

Co zawiera pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci przemysłowy jest bardzo wydajny, co oznacza, że skutecznie chroni różne produkty przed zawilgoceniem. Swoje skuteczne działanie pochłaniacz wilgoci przemysłowy zawdzięcza substancjom wykorzystywanym jako absorber wilgoci. Glinka bentonitowa to bardzo popularny, całkowicie naturalny absorber wilgoci.

Stosowane jest także sito molekularne oraz żel krzemionkowy, czyli silica gel. Żel krzemionkowy to również naturalny absorber wilgoci. Z kolei sito molekularne przypomina zeolity. Dzisiaj jest najczęściej materiałem syntetycznym. Każda z tych pochłaniających wilgoć substancji jest bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego.