Jakie zastosowanie mają pochłaniacze dla wilgoci?

Jakie zastosowanie mają pochłaniacze dla wilgoci?

27 grudnia 2022 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Wilgoć może wyrządzić wiele szkód w transportowanych i długo magazynowanych towarach. Do ich ochrony przed zawilgoceniem można wykorzystać pochłaniacze wilgoci. Sprawdzają się one w wielu branżach i są przy tym dość tanie.

Jakie są rodzaje pochłaniaczy wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci są mocno zróżnicowane zarówno pod względem postaci, w jakiej występują, jak i pod względem składu. Jeśli chodzi o postać, to pochłaniacze wilgoci dostępne są w formie granulatu, kapsułek i saszetek różniących się między sobą między innymi wielkością. Z kolei w przypadku składu, możemy mówić o pochłaniaczach wilgoci, które zawierają glinkę bentonitową, sito molekularne albo żel krzemionkowy znany także jako silica gel. Każda z tych substancji to doskonały absorber wilgoci. Dzięki temu pochłaniacz wilgoci jest produktem bardzo wydajnym i skutecznym.

Gdzie znajdują zastosowanie pochłaniacze do wilgoci?

Branż, w których może zostać wykorzystany pochłaniacz do wilgoci jest naprawdę wiele. Pochłaniacz wilgoci może być używany w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, drzewnym, papierniczym, meblarskim, odzieżowym, obuwniczym i farmaceutycznym.

Pochłaniacz wilgoci przemysłowy może być używany do ochrony przed zawilgoceniem produktów w zamkniętych opakowaniach oraz tych w postaci sypkiej. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy to produkt, który jest bardzo odporny na uszkodzenia. Istotne jest oczywiście także to, że absorber wilgoci zarówno w postaci saszetek, jak i kapsułek czy granulatu jest produktem bardzo bezpiecznym.