Wilgoć nie musi zagrażać Twoim wyrobom!

Wilgoć nie musi zagrażać Twoim wyrobom!

14 grudnia 2022 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Z problemem nadmiernej wilgoci borykają się nie tylko właściciele domów i mieszkań, ale też wielu przedsiębiorców. Z wilgocią, która może spowodować nieodwracane uszkodzenia wielu produktów świetnie sobie radzą pochłaniacze wilgoci.

Jaki pochłaniacz wilgoci jest dostępny w sprzedaży?

Pochłaniacze wilgoci stanowią bardzo skuteczna ochronę rozmaitych wyrobów przed zawilgoceniem. W sprzedaży znajdują się pochłaniacze wilgoci w postaci kapsułek, saszetek o zróżnicowanej wielkości (w saszetkach może być zastosowany różny absorber wilgoci) oraz w formie granulatu.

Każdy może więc wybrać pochłaniacz wilgoci, który w jego działalności sprawdzi się najlepiej. Może być stosowany zarówno podczas długiego magazynowania różnych produktów, jak i podczas ich transportu. Pochłaniacz wilgoci jest produktem bezpiecznym, skutecznym i stosunkowo tanim.

Substancje używane jako absorbery wilgoci

Pochłaniacz wilgoci przemysłowy stosowany jest w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym, lotniczym, obuwniczym, skórzanym i odzieżowym. Oczywiście to, jaki pochłaniacz wilgoci przemysłowy zostanie wykorzystany zależy od rodzaju produktu, który ma chronić przed zawilgoceniem.

Jako absorber wilgoci mogą bowiem być wykorzystane różne substancje. Doskonale jako absorber wilgoci sprawdza się zarówno glinka bentonitowa, jak i żel krzemionkowy oraz sito molekularne. Każdy pochłaniacz wilgoci przemysłowy niezależnie od tego, jaki jest jego skład jest równie wydajny, skuteczny i stosunkowo tani.