O czym powinniście wiedzieć kupując fotelik samochodowy

O czym powinniście wiedzieć kupując fotelik samochodowy

24 października 2018 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Dzieci, które mają mniej niż 12 lat albo mają mniej niż 150 centymetrów wzrostu powinny podróżować w samochodzie tylko w specjalnym foteliku. Fotelik samochodowy to dla zmotoryzowanych rodziców jeden z pierwszych ważnych, zakupów po narodzinach dziecka.

Jaki fotelik samochodowy powinny kupić rodzice dla swojego dziecka?

Fotelik samochodowy musi być dostosowany do wagi dziecka. Jeżeli rodzice ją znają, nie będą mieć problemów z zakupem fotelika. Na fotelik samochodowy dla dziecka znajduje się informacja o tym dla jakich dzieci jest on najlepszy. Pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka może być używany aż osiągnie ono wagę 13 kilogramów. Dobrym wyborem dla noworodków i niemowląt jest fotelik samochodowy dla dziecka, którego głębokość siedziska można regulować. Najczęściej, gdy dziecko kończy 9 miesięcy, góra pierwszy rok życia, konieczny jest kolejny fotelik. Foteliki samochodowe dla dzieci z grupy 0, 0+ i I powinny być wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Foteliki samochodowe dla dzieci, które montuje się tyłem do kierunku jazdy nie mogą znajdować się naprzeciwko poduszki powietrznej.

Fotelik samochodowy dla dziecka – to także jest ważne

Foteliki samochodowe dla dzieci powinny mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Rodzice powinny także sprawdzić, czy fotelik ma atesty i homologację ECE. Przed urazami głowy chroni fotelik z zabudowaną wokół niej przestrzenią. Warto kupić fotelik z systemem LSP. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Zanim kupisz fotelik samochodowy”.