Lakier samochodowy w sprayu – czy warto go użyć?

Lakier samochodowy w sprayu – czy warto go użyć?

6 czerwca 2018 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

W sklepach specjalistycznych można znaleźć gotowe zestawy do polerowania czy zabezpieczania lakieru, ale również i profesjonalny lakier – coraz częściej w sprayu. Mnóstwo osób zastanawia się nad tego rodzaju wynalazkiem i tym, czy warty jest on użycia. Wyjaśniamy więc kiedy można skorzystać z podobnego lakieru, a kiedy lepiej udać się do profesjonalisty!

Lakier samochodowy w sprayu

Lakiery dostępne są czasem w tradycyjnych puszkach, ale można je kupić również w wersji służącej do rozpylania. Ta druga opcja jest dokładniejsza i nie pozostawia takich śladów, jakie niestety pojawiłyby się po użyciu opcji pierwszej – czyli po użyciu pędzla. Spray rozpyla się w bardziej równomierny sposób i w związku z tym samodzielne nakładanie go nie powoduje widocznych różnic na karoserii. Możemy zaś zamaskować co mniejsze uszkodzenia.

Nie do dużych uszkodzeń

Jeśli doszło do jakiejś stłuczki i w karoserii pojawiła się duża rysa – na przykład taka, że musielibyśmy polakierować całe drzwiczki, albo bagażnik – lepiej jest jednak udać się do lakiernika, ponieważ możemy nie poradzić sobie samodzielnie z naprawą. Jeśli jednak niechcący wjechaliśmy w słupek i doszło do lekkiego otarcia, nie trzeba zaraz umawiać się na wizytę – można samodzielnie nałożyć lakier i sporo na tym oszczędzić! Lakier samochodowy w sprayu jest naprawdę tani w porównaniu z wizytą u specjalisty. Jeśli lakiery samochodowe w sprayu to temat, który chcesz jeszcze lepiej zgłębić, zajrzyj na stronę artykułu „Lakier samochodowy w sprayu – sposób na uszkodzenia”.