Akcesoria dla motocyklisty: jakie są niezbędne?

Akcesoria dla motocyklisty: jakie są niezbędne?

11 maja 2018 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Po polskich drogach porusza się coraz więcej motocykli. Popularnością cieszą się zarówno motocykle turystyczne jak i bardzo szybkie ścigacze. Niezależnie od tego jaki model motocykla wybierzemy, przed zakupem koniecznie musimy odwiedzić sklep motocyklowy i to nie tylko po to, aby kupić motocykl. Każdy motocyklista potrzebuje bowiem szeregu akcesoriów, które sprawią, że jazda będzie nie tylko komfortowa, ale także bezpieczna. Największy wybór potrzebnych akcesoriów oferuje oczywiście sklep motocyklowy.

Czego potrzebuje motocyklista przed pierwszą jazdą?

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty jest kask. Największy wybór kasków oferuje sklep motocyklowy. Kupując pierwszy w życiu kask, początkujący motocyklista może mieć problemy z wyborem – zawsze jednak w wybraniu właściwego kasku może pomóc sprzedawca. Ogólna zasada dobierania kaska motocyklowego jest taka: zawsze należy mieć na uwadze typ motocykla, który kupujemy.

Na zakupie kasku wydatki odpowiedzialnego motocyklisty jednak się nie kończą. Potrzebna jest także specjalna odzież, która na wypadek kraksy zabezpieczy newralgiczne części ciała: nogi, dłonie, plecy, kręgosłup, szyję, plecy. Niezbędne są więc rękawice motocyklowe, specjalne buty oraz kombinezon ze wzmocnieniami wszytymi w wymienionych wyżej miejscach.

Inne rozwiązanie – bardzo często wybierane przez motocyklistów – to zakup specjalnych ochraniaczy. Wybierając tę opcję, można wydatki rozłożyć na raty. Warto pomyśleć także o zakupie alarmu, a do długich wypraw przydadzą się także zamykane kufry na bagaże.