Kąpiel z solą leczniczą

Kąpiel z solą leczniczą

30 lipca 2019 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Kąpiele lecznicze jeszcze nie tak dawno zarezerwowane były wyłącznie dla bywalców sanatoriów. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Każdy z nas może zakupić sól leczniczą do kąpieli i samodzielnie przygotować sobie taką kąpiel. Zobaczmy, jakie właściwości ma taka sól do kąpieli i kiedy warto po nią sięgnąć.

Co kryje w sobie sól lecznicza?

Sole naturalne i zapachowe mają szereg cennych właściwości. To właśnie dzięki nim nasz organizm zyskuje mnóstwo korzyści. Dobra sól lecznicza do kąpieli zawiera spore ilości potasu, sodu, magnezu i wapnia. W efekcie dobrze oddziałuje nie tylko na naszą skórę, ale również cały organizm, poprawiając nasze samopoczucie.

Kto może stosować sól do kąpieli?

Sól morska do kąpieli może być stosowana przez osoby z bardzo różnymi problemami. Bez wątpienia sól lecznicza do kąpieli jest wskazana wówczas, gdy borykamy się z problemami ze stawami, ścięgnami, mięśniami. Przynosi poprawę w przypadku rozmaitych problemów skórnych, a także wówczas, gdy zmagamy się z chorobami układu oddechowego.

Decydując się na sól do kąpieli, należy pamiętać o jednym. Osoby zmagające się z chorym sercem nie powinny wlewać do wanny wody więcej niż do poziomu brzucha. Nie może ona przekraczać poziomu serca. W przeciwnym razie kąpiel może okazać się zbyt dużym obciążeniem. Sól do kąpieli jest dzisiaj wybierana naprawdę chętnie. Wszystkich zainteresowanych tematem zdrowych kąpieli odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym mówimy po co sięgnąć, chcąc zafundować sobie zdrową kąpiel.