Kąpiel dobra dla zdrowia

Kąpiel dobra dla zdrowia

1 czerwca 2019 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Wielu z nas po męczącym, długim dniu lubi sobie zafundować relaksującą kąpiel. Okazuje się, że dzisiaj kąpiel może również oddziaływać na nasze zdrowie. Wszystko sprawą odpowiednio dobranych dodatków. Postawić można na olejki eteryczne, a także sole lecznicze. Zobaczmy, co da nam zastosowanie tych preparatów.

Kąpiel z dodatkiem soli leczniczej

Popularnym dodatkiem do kąpieli, który naprawdę bardzo dobrze się sprawdza okazuje się być sól lecznicza do kąpieli. W połączeniu z ciepłą wodą sól lecznicza prowadzi do przekrwienia zarówno samej skóry, jak i tkanek położonych głębiej. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu różnych zakamarków naszego ciała. Sól lecznicza do kąpieli dobrze sprawdza się w przypadku problemów skórnych, z układem oddechowym, a także ze stawami. Może być stosowana wówczas, gdy osoba zażywająca kąpieli zmaga się z problemami z tarczycą. Warunek jest jeden: trzeba odpowiednio dobrać samą sól.

Odprężająca kąpiel z dodatkiem olejków

Sól lecznicza do kąpieli to niejedyne, po co możemy sięgnąć, kiedy chcemy przygotować kąpiel korzystnie wpływającą na zdrowie. Sprawdzają się także olejki eteryczne, których wybór jest ogromny. W zależności od tego, po jaki olejek sięgniemy kąpiel będzie miała nieco inne właściwości. Przykładem jest olejek lawendowy, który pomaga łagodzić bóle głowy. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby w domu przygotować sobie kąpiel, która zatroszczy się nie tylko o naszą skórę, ale również zdrowie. Sól lecznicza do kąpieli i olejki eteryczne bardzo w tym pomogą.