Jak zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę?

Jak zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę?

16 stycznia 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Gdy temperatura na termometrach zaczyna spadać, kierowcy nie raz zastanawiają się, jak zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę. Niektórzy wierzą w powtarzane mity, że alufelgi nie nadają się do jazdy podczas sezonu zimowego, bo są zbyt narażone na korozję. To jednak nieprawda! Okazuje się, że ich odpowiednia pielęgnacja wystarczy, aby cieszyć się świetnym wyglądem auta przez cały rok. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o felgi aluminiowe, koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem.

Alufelgi – wysoka jakość, także zimą

Mitem jest, że zimą nie powinno się jeździć na alufelgach. Te wytwarzane współcześnie charakteryzują się wysoką jakością i są dość odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Są zabezpieczane wieloma warstwami lakieru, które mają za zadanie skutecznie chronić je przed korozją. Nie oznacza to jednak, że sypana na drogi sól oraz woda z topniejącego śniegu im niestraszna. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji z pewnością nie będziesz się musiał obawiać, że rdza zniszczy alusa. Co to znaczy odpowiednia pielęgnacja? Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak dbać o felgi aluminiowe zimą, czytaj dalej!

Co z podatnością na rdzę?

Powszechne jest przekonanie, że alusy są bardziej narażone na rdzę i korozję, ale jak już pisaliśmy wcześniej, współczesne felgi są dość dobrze zabezpieczane przez producentów. Dzięki ich odpowiedniej pielęgnacji możesz mieć pewność, że posłużą Ci przez wiele sezonów. Zimą wcale nie musisz rezygnować z ozdobnych alufelg! Pamiętaj o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę.

Jak dbać o alufelgi zimą?

Jak dbać o felgi aluminiowe? Podstawą jest ich regularne czyszczenie oraz konserwacja. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że alusy będą odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Podpowiadamy, jak dbać o alufelgi zimą:

  • pamiętaj o byciu dokładnym – staraj się dotrzeć do wszystkich zakamarków,
  • wybieraj odpowiednie środki konserwujące,
  • nigdy nie czyść, ani nie nakładaj środków konserwujących na rozgrzane po jeździe felgi – daj im ostygnąć.

Podstawy – mycie-suszenie-konserwacja

Odpowiedź na pytanie, jak zabezpieczyć alufelgi, nie tylko przed zimą, obejmuje trzy proste kroki: mycie, suszenie oraz konserwację. To niezbędne czynności, które należy wykonać, jeżeli chcemy odpowiednio dbać o felgi aluminiowe zimą, ale także jesienią, czy wiosną. Specjaliści zalecają, aby przynajmniej raz w miesiącu powtarzać ten rytuał.

  • Pierwszy krok to dokładne mycie, z dotarciem do najmniejszych zakamarków. Dzięki niemu usuniesz nie tylko brud, ale także sól, która mogłaby doprowadzić do korozji. Warto wybierać środki czyszczące o obojętnym odczynie, ale jeśli nie masz pod ręką specjalistycznego detergentu, rozcieńczony szampon samochodowy również powinien się sprawdzić.
  • Po umyciu, felgi należy dokładnie osuszyć. W tym celu warto wykorzystać miękką, chłonną szmatkę. Ponownie zadbaj o to, aby zebrać wilgoć ze wszystkich zakamarków.
  • Na sam koniec felgi należy zakonserwować, używając do tego specjalistycznych środków, np. wosków. Stworzą one warstwę ochronną, która będzie przeciwdziałać korozji, a także przyleganiu brudu. Zabezpieczy ona także przed szkodliwą, sypaną na drogi solą. Jeśli chcesz zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę, pamiętaj o tym, aby nawoskować je już jesienią.

Zadbaj o alufelgi z M-Parts

Kiedy wiesz już, jak zabezpieczyć alufelgi, powinieneś zastanowić się nad zakupem odpowiednich środków, które pomogą w ich pielęgnacji i utrzymaniu. W asortymencie sklepu z częściami samochodowymi znajdziesz najlepsze produkty, z którymi zadbasz o alufelgi zimą i nie tylko.