Dlaczego lepiej jest używać dozowników mydła w płynie?

Dlaczego lepiej jest używać dozowników mydła w płynie?

11 sierpnia 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Dozowniki do mydła bezdotykowe są obecnie bardzo popularne. Mydło w płynie stało się tak mocno zakorzenione w życiu codziennym, że trudno sobie wyobrazić zwykłą mydelniczkę z tworzywa sztucznego nawet w prywatnych domach i mieszkaniach. W miejscach publicznych hoteli, barów, restauracji, centrów handlowych i innych miejscach, w których znajdują się urządzenia sanitarne, używanie mydła w postaci stałej jest na ogół niehigieniczne. Tam pojemniki na mydło są wręcz niezbędne.

Zalety automatycznych dozowników

Dozowniki do mydła są znacznie wygodniejsze, praktyczniejsze, bardziej ekonomiczne niż tradycyjne mydło. Dozowniki bezdotykowe są bardziej higieniczne. Aby otrzymać porcję mydła w płynie, nie musisz już dotykać urządzenia rękami. Zdaniem ekspertów prawdopodobieństwo namnożenia się infekcji w płynnym detergencie jest zredukowane do zera. Podczas korzystania z automatycznych dozowników mydła należy ściśle przestrzegać wszystkich wymagań sanitarnych.

Większość wirusów i bakterii jest eliminowana przez wypełniacz – mydło w płynie, ale są takie, które można zabić tylko specjalnymi środkami. Dozowniki automatyczne do mydła są uniwersalne. Możesz kupić dozownik mydła sensorycznego i napełnić go dowolnymi płynnymi produktami higienicznymi: kremami, balsamami, olejkami do opalania. Pozwala to na szerokie zastosowanie urządzenia w gabinetach kosmetycznych, solariach czy gabinetach masażu.

Taniej niż myślisz

Dozowniki do mydła w płynie są ekonomiczniejsze, niż sądzisz. Ze względu na to, że mydło nie jest używane w sposób niekontrolowany, a dozowane jest w odmierzonych porcjach, znacznie zmniejsza się jego zużycie. W miejscach o dużym natężeniu ruchu, na przykład w dużych centrach handlowo-rozrywkowych, takie oszczędności będą dość wymierne. Z tego też powodu popularne stają się dozowniki łazienkowe w mieszkaniach prywatnych.