Zachęcamy do ekologii i ochrony środowiska

Zachęcamy do ekologii i ochrony środowiska

29 września 2022 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Jako sklep elektryczny online, nie tylko prezentujemy produkty elektryczne, ale również zachęcamy do ekologii i ochrony środowiska. Z jednej strony sprzedajemy produkty oświetleniowe, ale również przyjmujemy zużyte żarówki, akumulatory i baterie, aby przysłużyć się ochronie środowiska. Jeżeli posiadasz w domu zużyte baterie i akumulatory, internetowa hurtownia elektryczna prowadzi także skup zużytych części elektronicznych, dzięki czemu przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Co należy zrobić ze zużytymi bateriami?

Wszystkie elektroniczne części, w tym również zużyte baterie, są wyrzucane do odpowiednio oznakowanych pojemników. Dzięki temu mamy pewność że przyczyniamy się do ochrony środowiska. Takie baterie i inne części urządzeń elektrycznych, są szkodliwe nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla samego człowieka, ponieważ składają się z wyjątkowo trujących substancji, do których zaliczają się różnorodne metale ciężkie. Sklep internetowy elektryczny prowadzi sprzedaż żarówek, baterii i innych produktów oświetleniowych, ale& również promuje ochronę środowiska poprzez prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Czy wiesz gdzie należy wyrzucać zużyte baterie?

Jeżeli posiadasz w domu urządzenia zasilane za pomocą baterii alkalicznych, podczas ich wymiany musisz pamiętać o tym, że nie wolno wyrzucać ich do tradycyjnych pojemników.  Nawet jeżeli hurtownia elektryczna nie prowadzi zbiórki odpadów komunalnych, na pewno w swoim mieście znajdziesz taki punkt lub pojemniki, które zwykle umieszczone są w marketach oraz hurtowniach elektrycznych. Obecnie także instytucje publiczne, w tym także szkoły, prowadzą stale zbiórkę odpadów komunalnych, wszystko po to aby zadbać o środowisko naturalne.