Masło orzechowe z orzechów laskowych

Masło orzechowe z orzechów laskowych

9 grudnia 2019 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Z pewnością większość z nas przynajmniej kojarzy cieszący się ogromną popularnością krem czekoladowy, który zawiera orzechy laskowe. Ich ilość jest oszałamiająca – aż 13%. Ze zdrowiem krem taki nie ma zbyt wiele wspólnego. Nieco inaczej jeśli wówczas, gdy w grę wchodzi masło z orzechów laskowych. To produkt, który jest naprawdę bardzo zdrowy.

Właściwości masła z orzechów laskowych

Pasta z orzechów laskowych to produkt charakteryzujący się doskonałymi właściwościami. Takie naturalne masła orzechowe stanowią bowiem doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Za najważniejszy z nich uważany jest kwas oleinowy, który pomaga w uregulowaniu poziomu złego cholesterolu we krwi. Już trzy łyżki takiej pasty orzechowej zaspokoją aż 50% zapotrzebowania organizmu na tą substancję.

Masło z orzechów laskowych prażone to także świetne źródło witaminy E, która nie jest powodu nazywana jest witaminą młodością. Taka pasta orzechowa chroni również przed rozwojem nowotworu pęcherza. Masło z orzechów laskowych dostarcza także solidną porcję manganu, który jest niezbędny w procesie zapobiegania chorobom nowotworowym.

Czy można kupić masło z orzechów laskowych?

Okazuje się, że tak. Naturalne masła orzechowe, w tym również masło z orzechów laskowych, bez trudu kupimy obecnie w większości sklepów ze zdrową żywnością. Jeśli takiego sklepu nie ma w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, nic straconego. Możemy bowiem pokusić się o skorzystanie ze sklepu internetowego.

Masło z orzechów laskowych to produkt, który bez wątpienia warto wprowadzić do własnego menu. Jest pełnowartościowe, a jednocześnie naprawdę smaczne. Przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.