Czym charakteryzują się górskie rowery?

Czym charakteryzują się górskie rowery?

9 sierpnia 2022 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Jazda na rowerze to najbardziej popularna aktywność ruchowa, na którą decydują się ludzie w bardzo różnym wieku. Odpowiednia jest zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Wśród wielu rowerów, jakie obecnie można kupić znajdują się niezwykle popularne rowery górskie. Zobaczmy czym wyróżniają się rowery górskie.

Do jakiej jazdy jest rower górski?

Rowery górskie to rowery, które zaprojektowano tak, aby można było poruszać się nimi po naprawdę trudnym terenie. Dostępne są różne rodzaje rowerów górskich, co sprawia, że każdy może postawić na model wpisujący się idealnie w indywidualnie preferencje. Polacy bardzo często jako rowery górskie określają wszystkie modele z charakterystyczną ramą. Jest to jednak nazewnictwo błędne.

Jakie cechy mają rowery przeznaczone do jazdy w górskim terenie?

Niezależnie od tego czy chcesz kupić rower górski męski, czy rower górski damski, cechą, która wysuwa się na pierwszy plan jest zawsze wzmocniona rama. Tym, co zwraca uwagę jest spory prześwit, który znajduje się pod pedałami. Kiedy porównamy go z wielkością w rowerach crossowych, to okaże się, że jest on dużo większy. Rowery górskie muszą być wyposażone w bardzo dobre hamulce. Naprawdę dobre rowery górskie sklep wyposażone są najczęściej w hamulce tarczowe, które gwarantują wysoką efektywność hamowania.

Jeśli zdecydujesz się na prosty, a więc również stosunkowo tani rower górski, będzie on najprawdopodobniej wyposażony w przednią amortyzację. Rower górski męskie i rower górski damski bardziej zaawansowany wyposażony jest najczęściej w pełną amortyzację, która gwarantuje wysoki komfort jazdy.