Zalety i wady Golfa IV

Zalety i wady Golfa IV

10 lipca 2018 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Golf IV uznawany jest powszechnie za solidny i wytrzymały samochód. Ma jednak swoje wady, o których powinien wiedzieć każdy posiadacz tego samochodu.

Błędy konstrukcyjne

Już po zakupie samochodu rzucą się nam w oczy wady konstrukcyjne, których nie naprawi nam nawet najlepszy serwis. Vw IV utrzymany jest w klasycznym niemieckim surowym stylu. Niestety stosunkowo szybko jak na niemiecki samochód dochodzi do łuszczenia się plastików na drzwiach i krawędziach deski rozdzielczej. Sporo zastrzeżeń można mieć do spasowania niektórych elementów. Po kilku latach użytkowania samochodu niektóre z nich zaczynają po prostu skrzypieć. Dla wielu użytkowników irytująca może też być ciasnota, na którą narzekać będą zwłaszcza osoby siedzące z tyłu samochodu.

Silnik

Pozostałe wady pojazdu da się wyeliminować na etapie zakupu. Uważać musimy zwłaszcza na silnik. 1.6 FSI z bezpośrednim wtryskiem. Każdy serwis Volkswagen potwierdzi nam, że jest to awaryjna konstrukcja. I bardzo szybko dochodzi w niej do powstawania problemu z osadzaniem się nagaru w głowicy, czego skutkiem może być konieczność wymiany silnika. Demontaż ten wykona nam co prawda każdy serwis Volkswagen, ale operacja ta jest niezwykle kosztowna i w bardziej wiekowych modelach, po prostu nieopłacalna. Zdecydowanie korzystniej jest wybrać samochód z nieco mocniejszym silnikiem 1,8, który, choć jest wrażliwy na przegrzanie, to ma jednak dużo mocniejszą konstrukcję i nie powinien robić nam żadnych problemów. Nieco gorsze oceny notuje wolno ssący diesle 1.9 SDI. Choć silnik ten potrafi znieść bardzo dużo i nie jest drogi w serwisowaniu, to niestety pracuje głośno.