Panele fotowoltaiczne – od czego zależy produkcja prądu

Panele fotowoltaiczne – od czego zależy produkcja prądu

11 maja 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Fotowoltaika Wrocław to najnowsza technologia, która jest głośną odpowiedzią na nieodnawialne źródła energii, zanieczyszczające środowisko, jak i stale wzrastające ceny za prąd w Polsce, jak i w całej Europie.

Panele słoneczne, dzięki swojej wydajności, są w stanie zagwarantować domkom jednorodzinnym, zakładom oraz gospodarstwom stały dopływ energii. Aby mieć pewność, że jej odpowiednia ilość będzie dziennie wystarczająca, instalacje fotowoltaiczne powinny opierać się na precyzyjnych wyliczeniach. Dowiedz się, co jeszcze wpływa na to, aby dobrze prosperowały na przestrzeni wielu lat od ich zakupu.

Poprawna instalacja to podstawa 

Jeżeli chcemy, aby nasze panele słoneczne dobrze spełniały swoje zadanie, muszą być one poprawnie zamontowane. Fotowoltaika Wrocław zwraca na to szczególną uwagę. Montaż paneli fotowoltaicznych obejmuje głównie południową część dachu. Zwrócone w tym kierunku płyty są w stanie pochłonąć jak najwięcej promieni słonecznych.

Należy jednak pamiętać o tym, że ilość wyprodukowanej energii będzie różniła się w zależności od pory roku, jak i dnia. Jest to w dużej mierze uwarunkowane kątem padania światła, a ten jest zawsze zmienny. 

Na co szczególnie należy zwrócić uwagę 

Dobrej jakości panele słoneczne najwięcej energii są w stanie wyprodukować w samo południe. Są jednak czynniki, które często uniemożliwiają im poprawną pracę. Należą do nich między innymi zachmurzone niebo, nagromadzone warstwy kurzu, opadłe liście, jak i wiele innych elementów. Fotowoltaika Wrocław poleca w tym przypadku przeprowadzić symulację zacienienia. Dzięki temu właściciele prywatni, jak i firm, są w stanie przeanalizować i zweryfikować różne założenia projektowe oraz związane z nimi wydatki, obejmujące instalacje fotowoltaiczne.