Opony – o czym trzeba pamiętać?

Opony – o czym trzeba pamiętać?

14 kwietnia 2019 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Stan techniczny ogumienia w samochodach to bardzo ważna sprawa, która wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkownika takiego samochodu. Dlatego wszelkie oznaki zużycia opon nie powinny być lekceważone, trzeba zwracać na to uwagę i reagować. Jeśli widać, że opona nadaje się do wymiany nie ma sensu z tym czekać do kolejnego sezonu. Słaba guma z małym bieżnikiem może sprawić, że na drodze będzie niebezpieczne. Dlatego opony samochodowe są tym elementem eksploatacyjnym auta, który nie powinien być lekceważony. 

Dobra jakość opon 

Niezależnie czy chcemy decydować się na opony letnie czy opony zimowe przy każdym takim zakupie będzie trzeba zwracać uwagę na to jakie ogumienie będzie się wybierać. Jedna kwestia to odpowiednie dopasowanie rozmiaru opon do samochodu, w którym będą one wykorzystywane, a druga sprawa to wybór dobrego producenta, który w trakcie produkcji wykorzystuje dobrą jakościowo gumę i gwarantuje bezpieczne ogumienie. 

Jak wybrać najlepszą oponę? 

Przy wyborze opon warto sprawdzić jakie wyniki opony osiągają w różnorakich testach. Dzięki temu będzie można sprawdzić jaką mają wytrzymałość, jak radzą sobie w trakcie jazdy po wodzie, jak hamują na suchej, mokrej, śliskiej nawierzchni. Różnice mogą sięgać przy hamowaniu nawet kilkunastu metrów a to już sporo więc warto wybrać tą oponę, która da większe bezpieczeństwo. Warto także sprawdzić do jakiej maksymalnej prędkości projektowana jest opona, na którą chcemy się zdecydować oraz jak wygląda ilość generowanego przez nią hałasu.