Najczęstsze usterki Volkswagena

Najczęstsze usterki Volkswagena

4 lipca 2018 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Volkswagen Golf od lat uznawany jest za jeden z najbardziej wytrzymałych i bezawaryjnych samochodów. Kojarzony z niemiecką solidnością pojazd ma jednak swoje słabe strony.

Turbosprężarka i wtryskiwacz

Za najbardziej awaryjny element w Golfach powszechnie uważa się turbosprężarkę oraz wtryskiwacz. Najczęściej jednak przyczyną ich uszkodzenia jest niewłaściwie użytkowanie pojazdu przez właściciela. W przypadku turbosprężarki nie powinniśmy zatem wprowadzać silnika na wysokie obroty, gdy jest zimny, a przede wszystkim unikajmy natychmiastowego gaszenia po agresywnej jeździe czy poruszaniu się autostradą. W innym przypadku bardzo szybko będziemy zmuszeni odwiedzić serwis. Volkswagen też mimo wielu modyfikacji i rozwoju technologicznego nadal wyposażany jest w niezwykle awaryjne wtryskiwacze.

Rozrusznik i alternator

Serwis Volkswagen będzie też często odwiedzany przez nas w zakresie awarii rozrusznika i alternatora. Aby uniknąć awarii tych części, należy dbać o regularne przeglądy i często odwiedzać serwis. Volkswagen siódemka został co prawda wyposażony w system Start – Stop, który wymagał użycia innego droższego akumulatora, ale pełne bezpieczeństwa i pewność, że systemy te nie będą nam się nieustannie psuły, zagwarantują nam tylko regularne przeglądy samochodu. Dzięki nim o wiele szybciej będziemy w stanie przewidzieć usterki, które mogą nastąpić, chodzi tu na przykład o nieszczelność układu klimatyzacji, która może być opłakana w skutkach, ponieważ prowadzi do utraty czynnika chłodzącego i oleju.