Jak znaleźć bezpieczną pracę opiekunki w Niemczech?

Jak znaleźć bezpieczną pracę opiekunki w Niemczech?

18 kwietnia 2019 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Wiele osób wyjeżdża z naszego kraju za zarobkiem za granicę. Są to dłuższe lub krótsze wyjazdy, których cel jest bardzo różny. Są osoby, które wyjeżdżają do pracy za granicę, aby podreperować domowy budżet, wyjść z kłopotów finansowych czy dorobić do emerytury. Bardzo łatwo znaleźć za granicą pracę opiekunki osób starszych.

Praca jako opiekunka w Niemczech

Osoby, które chcą opiekować się seniorami w Niemczech mogą szukać pracy zarówno przed wyjazdem z kraju, jak i na miejscu. Rozwiązanie pierwsze jest zdecydowanie bardziej korzystne. Ofert pracy można szukać samodzielnie na przykład w internecie. Ale można także skorzystać z usług wyspecjalizowanej agencji pracy dla opiekunek. Praca dla opiekunek Niemcy Pflegerin24 to oferty od legalnie działającej agencji. Za znalezienie praca dla opiekunek Niemcy Pflegerin24 nie są pobierane żadne prowizje. Praca dla opiekunek Niemcy Pflegerin24 to gwarancja otrzymania wypłaty i posiadania ubezpieczenia. Agencja zapewnia opiekunkom przejazd oraz zakwaterowanie.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

Opiekunki osób starszych w Niemczech mogą liczyć na bardzo przyzwoite, satysfakcjonujące zarobki. Osoby, które znają język niemiecki, mają wysokie kwalifikacje (na przykład są emerytowanymi pielęgniarkami) i wieloletnie doświadczenie w opiece nad seniorami, mogą liczyć na wynagrodzenie w kwocie do 1600 euro. Osoby, dla których jest to pierwsza praca w charakterze opiekunki zarobią około 1200 euro. Mówimy tutaj oczywiście o kwotach netto. Praca dostępna jest od zaraz.