Dostawczak – lepiej kupić czy wynająć?

Dostawczak – lepiej kupić czy wynająć?

29 czerwca 2020 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa mają różny stosunek do najmowania pojazdów. Wypożyczalnia samochodów dostawczych Łódź traktowana jest przez nie często dwojako, a mianowicie jako opcja ‘w razie czego’ – w momencie, kiedy pojazd się zepsuje i nie można pozwolić sobie na przestój, jak i jako usługa stała, partnerska, długofalowa. Niezależnie od podejścia bez dostawczaków wiele firm przysłowiowo stoi. Dlatego warto zadać sobie pytanie: warto kupić czy wynająć? 

Ilość dodatkowych obowiązków 

Podejście do kwestii wynajmu są bardzo różne i zależą głównie od preferencji oraz przyzwyczajeń kierowników firm. Bardziej konserwatywne osoby wolą posiadać pojazdy na własność. Świadomość bycia właścicielem wiąże się z poczuciem sprawowania nad wszystkim kontroli, niezależnie od innych, zewnętrznych podmiotów. Jest to jednak niepodważalnie dużo więcej obowiązków, z których można wymienić chociażby:

  • dbanie o ubezpieczenie, 
  • zakupy opon,
  • przeprowadzanie regularnie przeglądów, 
  • ewentualne naprawy,
  • stres w przypadku awarii, stłuczki – dodatkowe obciążenie. 

Wypożyczalnia samochodów dostawczych Łódź, jeżeli klient postanowi skorzystać z jej usługi, może zdjąć z barków wiele tych czynności. Nic więc dziwnego, że już około 35% mniejszych, jak i średnich rozmiarów firm, decyduje się na najem dostawczaka. 

Niewielka ilość formalności 

Obecnie wypożyczalnia samochodów dostawczych Łódź to miejsce, gdzie dopięcie na ostatni guzik formalności przebiega bardzo szybko i sprawnie. Przejrzystość umowy oraz regulaminu to podstawa. Brak drobnych kruczków oraz jasno sprecyzowany cennik pozwala szybko podjąć decyzję.