Czy warto kupić Golfa IV?

Czy warto kupić Golfa IV?

26 czerwca 2018 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

Wielu posiadaczy Golfa IV (https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_IV) chwali sobie ten samochód za typowo niemiecką solidność i względną bezawaryjność pojazdu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego samochodu warto odwiedzić serwis volkswagen i dowiedzieć się, jakie są typowe wady dla tego pojazdu.

Błędy w konstrukcji

Samo wnętrze samochodu zostało dość dobrze zaprojektowane, jeśli oczywiście lubimy klasyczne surowe, niemieckie wnętrza. Jego olbrzymią wadą jest jednak stosunkowo szybkie zużycie plastikowych części na krawędziach deski rozdzielczej i na drzwiach. Błędów tych nie naprawi nam niestety serwis volkswagen Nie uciekniemy także przed niewłaściwym spasowaniem niektórych elementów wyposażenia. Te po kilku latach użytkowania zaczynają niestety skrzypieć. Problemem zwłaszcza dla osób wysokich i dużych, może być ciasnota, którą jest dotkliwa zwłaszcza dla osób siedzących z tyłu samochodu.

Inne typowe usterki

W Volkswagenach Golfach IV stosunkowo często zdarzają się usterki elektroniki. Chodzi tu zwłaszcza o wyświetlacz automatycznej klimatyzacji. Dochodzi też do uszkodzenia elektryki. Tu szczególnie narażone są podnośniki szyb i centralny zamek. Serwis volkswagen usunie nam oczywiście te awarie bardzo szybko i nie jest to naprawa kosztowna, ale awaryjność tych układów może być dla użytkownika bardzo irytująca. Kiedy kupujemy używanego auto tego typu, warto szczególnie wnikliwie obejrzeć spód samochodu. W niektórych egzemplarzach Volkswagena Golfa IV pękały bowiem obudowy skrzyń biegów, co skutkowało wyciekami oleju. Uważać też musimy na samochody sprowadzane z Niemiec, które mają za sobą wypadki. W niektórych egzemplarzach używanych samochodów dokonano też cofnięcia liczników.