Blokady skrzyni biegów i kierownicy do samochodów

Blokady skrzyni biegów i kierownicy do samochodów

22 grudnia 2017 Wyłączono Napisał(a): Redakcja

W Polsce liczba kradzieży samochodów systematycznie spada, jednak problem ten nadal istnieje. Kierowcy stosują różne metody ochrony auta przed złodziejami. Jedne są bardziej skuteczne, drugie mniej. Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań jest mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą w postaci blokady skrzyni biegów lub kierownicy.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Niektórzy kierowcy wymyślają i konstruują swoje własne blokady. Takim zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym domowej roboty może być na przykład:

  • odcięcie zapłonu,
  • odcięcie dopływu paliwa.

Tego rodzaju ochrona pojazdu przed kradzieżą nie jest jednak zbyt skuteczna. Konstrukcje takie nie ochronią na przykład przed złodziejami, którzy będą chcieli załadować nasz samochód na lawetę. Tego typu zabezpieczenia utrudniają także normalne korzystanie z auta. Zanim kierowca ruszy musi bowiem dostać się do odpowiedniego przełącznika i wyłączyć blokadę. Inaczej w ogóle nie ruszy.

Blokada kierownicy i skrzyni biegów

Znacznie skuteczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Może ono mieć postać na przykład:

  • blokady kierownicy,
  • blokady skrzyni biegów.

Szacuje się, że mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, od sprawdzonego producenta, jest skuteczne w aż 99%. Niektóre blokady kierownicy i skrzyni biegów są rekomendowane nie tylko przez wyspecjalizowane instytuty motoryzacyjne, ale także firmy ubezpieczeniowe.

Niewątpliwym atutem mechanicznych blokad antykradzieżowych jest także bezpieczny montaż, czyli taki, który nie powoduje uszkodzenia pojazdu. Jest to ważne chociażby w kontekście gwarancji producenta samochodu. Zbyt inwazyjny montaż może skutkować utratą gwarancji.

Mechaniczne zabezpieczenie przed kradzieżą do wszystkich modeli aut

Mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest rozwiązaniem uniwersalnym. To znaczy, że można je zamontować w praktycznie każdym samochodzie. Pasuje do wszystkich marek i modeli aut.