Zanim kupisz fotelik samochodowy

Zanim kupisz fotelik samochodowy

31 października 2018 0 Napisał(a): Redakcja

Obowiązkowo na wyposażeniu samochodu, którym podróżują dzieci musi znaleźć się  fotelik samochodowy. To nie tylko kwestia obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa dziecka.

Foteliki samochodowe – jaki kupić?

Foteliki samochodowe zostały podzielone na kilka grup według kryterium wagi. Foteliki samochodowe dostępne są w grupach:
0/0+. Są to foteliki przeznaczone dla najmłodszych,ważących najmniej dzieci. Można w nich przewozić dzieci zanim osiągną wagę 13 kilogramów; kiedy to nastąpi zależy od tego, jak szybko dziecko rośnie. Dzieci w tych fotelikach podróżują tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbardziej bezpieczne;

  • I. Są to foteliki samochodowe kupowane w następnej kolejności. Są dedykowane dzieciom o wadze 9-18 kilogramów. W przypadku tych fotelików istnieją modele, które mogą być montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Specjaliści polecają te montowane tyłem;
  • II. To fotelik dla dzieci starszych; są przeznaczone dla tych dzieci, które ważą od 15 do 36 kilogramów. Dzieci podróżują w nich przodem do kierunku jazdy.

Foteliki samochodowe – na to trzeba zwrócić uwagę

Foteliki samochodowe renomowanych producentów zawsze mają informację o tym, jaka jest dopuszczalna waga dziecka. Do tego przechodzą one testy zderzeniowe przeprowadzane przez ośrodki niezależne od producenta fotelika. Im wyższe noty otrzymał fotelik, tym jest bardziej bezpieczny.  Bardzo ważny jest także system w jaki mocowany jest fotelik. Bardzo bezpieczne są foteliki, które mocowane są w systemie ISOFIX.

Zanim kupisz fotelik samochodowy
4.9 (97.14%) 7 głosów